Klavírní duo Max Reger

Klavírní duo Max Reger založili v roce 1998 Katja a Boris Cepeda. Inspirována klavírním projektem ve své tehdejší klavírní třídě prof. Kurt Seibert na Univerzitě umění v Brémách začala studovat klavírní hudbu Maxe Regera, která ji dodnes fascinuje a vedla k její specializaci. Její první koncert se konal v Brémách v roce 1998, následovaly koncertní turné do Ekvádoru, Severní a Jižní Ameriky, jihovýchodní Asie a Izraele. Od té doby pracují na nejdůležitějších dílech Maxe Regera a na širokém repertoáru pro jejich obsazení. Klavírní duo Max Reger má u.a. Mozart variace pro dva klavíry Max Reger pro rádio Bremen.

Katja Cepeda, narozená ve Warendorfu s německo-českými kořeny, získala své první klavírní lekce brzy a ukončila své vzdělání uměleckým diplomem v roce 2005 na Hochschule für Künste v Brémách. Během studia se vyznačovala jako písničkářka a partnerka komorní hudby. Také převzala doprovod a hudební pomoc na různých operních produkcích univerzity a doprovázela kurzy komorní hudby na Max Reger Tage ve Weiden / Opf iniciované jejím profesorem Kurtem Seibertem. Jako sólistka se podílela na mnoha uznávaných klavírních projektech o hudbě Beethovena, Brahmsa a Eislera, včetně CD nahrávky klavírních skladeb op. 8 v Brémách a Bayreuthu. Od roku 2005 působí také jako klávesistka v hudebním oboru. Její práce ji odvezla do Metronom Theater Oberhausen, divadla na Potsdamer Platz a Theater des Westens Berlin, Alte Oper Frankfurt, Bregenz Festival Theatre, Deutsches Theater München a jako turné ve městech jako Hamburk, Lucembursko a Vídeň. Katja v roce 2007 převzala doprovod k orchestrálním konkurzům nově založeného Qatar Symphony Orchestra ve Vídni a Curychu. Od roku 2013 pracuje jako učitelka a klavíristka v Berlíně, Bad Belzigu, Münsteru, Warendorfu a Praze.

Boris Cepeda, narozený v Quitu, vystudoval klavír na Hochschule für Künste v Brémách ve třídě prof. Kurt Seibert. Jako sólista, zpěvák a komorní partner vystupoval v Evropě, Asii, Severní, Střední a Jižní Americe. Cestu Borise Cepedy doprovázely různé ceny. Tak vyhrál první místo na Národní hudební soutěži v Cuenca, Ekvádor, na pouhých 7 let, následoval v roce 1985 a 1989, další první ceny v národní klavírní soutěži „Guillermo Wright Vallarino“ v Quitu. Kromě toho byl členem filharmonické společnosti Quito, nadace Guayasamín, nadace Juan Esteban Cordero, nadace Zaldumbide-Rosales, německé školy Quito, německé pedagogické výměnné služby, nadace Waldemar Koch Bremen, sdružení Richard Wagner a nadace Esquel Ecuador. V roce 2004 získal klavírista řád „Vicente Rocafuerte“ – nejvyšší čest ekvádorského parlamentu za kulturní a umělecké zásluhy. V letech 2009 až 2016 pracoval jako sólový učitel a náměstek ředitele studia v Anhaltisches Theater Dessau. Od roku 2016 studuje v Divadle Münster.